Sīkfailu iestatījumi Lipīdi - Royal Canin

Lipīdi

Drukāt

Svarīgi kaķiem un suņiem

Vairāk kā kaķus, suņus dabīgi piesaista barība, kurā daudzlipīdu, tomēr to uzņemšana jāierobežo, ja dzīvniekam nav daudz fiziskoaktivitāšu. Ja devas netiek strikti kontrolētas, pārmērīga lipīdu uzņemšana varizraisīt aptaukošanos, tomēr pilnīgi bez tiem dzīvnieki nevar iztikt, jo tiesniedz enerģiju un nepieciešamās taukskābes.

Lipīdi sastāda organisko vielu ģimeni, kas labāk pazīstama kā tauki. Taukskābes un glicerols, kas kopā veido triglicerīdus, ir galvenie elementi. Lipīdi var būt vienkārši (triglicerīdi, vaski) vai salikti(satur daudz citu elementu). Piemēram, šūnu membrānas sastāv no fosfolipīdiem.

Tauki ir enerģijas avota mērs suņiem un kaķiem, kas tos oksidē, lai iegūtu nepieciešamo enerģiju. Grams lipīdu dod apmēram 9 kcal vielmaiņas enerģijas, divreiz vairāk nekā grams ogļhidrātu un olbaltumvielu.

Neaizstājamām taukskābēm ir strukturāla nozīme, padarot šūnas par dažādu hormonu vēstnešiem. Uzturā lipīdu avots ir pārtika, kurā ir daudz dzīvnieku tauku (sviests, tauki, speķis, olas, vistas tauki, zivju eļļa) un augu tauku (dažādas eļļas).

  • facebook