Sīkfailu iestatījumi Citas uzturvielas - Royal Canin

Citas uzturvielas

Drukāt

Patiesa pievienotā vērtība

Mūsdienās daži mājdzīvnieku barības ražotāji mērķē augstāk par vienkāršu uztura prasību apmierināšanu. Veselīga uztura jomā ir vērts izpētīt uzturvielas, kas spēj pasargāt no slimībām, palēnināt deģenerācijas procesus, piemēram, novecošanu, vai vienkārši uzlabot dzīvnieka labsajūtu.

Jēdzienus „Nutraceutic” un „Veselīgs Uzturs” bieži lieto saistībā ar uzturvielām, kas nav absolūti nepieciešamas, bet var uzlabot dzīves kvalitāti.

Šī neviendabīgā uzturvielu saime, kas visu laiku palielinās, pieaugot mūsu zināšanām par uzturu, sastāv no tādām vielām, kā antioksidanti, kas cīnās ar brīvajiem radikāļiem, vielām, kas pasargā locītavas, augu ekstraktiem, kas uzlabo ādas aizsardzību, baktērijām, kas sabalansē zarnu mikrofloru un citām.

Saraksts ir ļoti garš, bet esam izvēlējušies dažus svarīgākos paraugus.

Šīm citām uzturvielām var būt īstermiņa un ilgtermiņa efekts. Īstermiņa mērķi ir ķermeņa funkciju uzlabošana un nevēlamu parādību, piemēram, sāpīgas locītavas, ādas vai gremošanas problēmas, mazināšana. Ilgtermiņa mērķi ir mazināt ārējo apstākļu ietekmi un samazināt novecošanas procesa iespaidu uz konkrētiem orgāniem.

Šīs uzturvielas iedarbojas uz dzīvnieka ķermeni un prātu – tā izziņas spējas. Piemēram, antioksidantu lietošana jau no agras bērnības palīdz cīnīties ar kataraktas rašanos un uzvedības problēmām, kas adaptācijas spēju samazināšanās dēļ rodas novecojošam sunim. Daudzos pētījumos atklāts, ka antioksidanti ir efektīvi dažādu neiroloģisku slimību, piemēram, Pārkinsona un Alcheimera slimības novēršanā.

  • facebook