Sākums Veselīgs uzturs ROYAL CANIN filozofija Veselīgas suņu un kaķu barības eksperts

Veselīgas suņu un kaķu barības eksperts

Print

ROYAL CANIN attīstības pamatā vienmēr ir zinātniski pētījumi. Uzņēmumā strādā vesels profesionāļu kolektīvs – veterinārārsti un ēdināšanas speciālisti, kuru uzdevums ir:

  • nepārtraukti novērot un pētīt suņus un kaķus, padziļinot savas zināšanas par tiem;
  • piedāvāt arvien precīzākus risinājumus, lai izstrādātu veselīgu barību, kas atbilst suņu un kaķu individuālajām vajadzībām;
  • pastāvīgi pilnveidot mūsu ražotās barības receptūru, uzlabojot tās barības vielu vērtību (olbaltumvielu, taukvielu, vitamīnu un mikroelementu saturu u.c.), sagremojamību un garšas pievilcību.

1)            Kādas ir kaķu barošanas īpatnības?

Pirmkārt kaķiem raksturīgākā ēšanas maniere ir : kaķis ēd nedaudz, bet diezgan bieži – līdz pat 15 reizēm dienā.  Otrkārt, kaķi arī dzer nedaudz – apmēram tikpat regulāri, cik tie ēd. To zinot, raugieties, lai kaķim barība un ūdens ir brīvi pieejami un neraizējieties par to, ka dzīvnieks visu piedāvāto neapēd uzreiz. Treškārt, kaķiem ļoti svarīga ir barības smarža un ne tik daudz – garša, tāpēc ka šo dzīvnieku oža ir vairāk attīstīta. Ceturtkārt, kaķiem visai būtiska ir asociatīva barības uztvere: ja noteiktas barības ēšana dzīvnieka apziņā saistīties ar stresu un briesmām, viņš no barības var atteikties. Tāpēc laikā, kad dzīvniekam ir stress un viņš pielāgojas jauniem apstākļiem, nemainiet kaķa barību, jo viņš to var nepieņemt.

2)            Kuru barību kaķim izvēlēties – dabisko vai rūpnieciski ražoto?

Izvēloties starp dabisko un gatavo kaķu barību, jums jāatceras, ka galvenais ir barība ar līdzsvarotu barības vielu sastāvu. Tas ir nepieciešams nosacījums visa organisma harmoniskai attīstībai un funkcionēšanai. Izvēloties dabisko barību, šo līdzsvaru ir daudz sarežģītāk ievērot, nekā dodot pareizi piemeklētu gatavo barību, kuras sastāva izveidē ir ņemtas vērā dzīvnieka vajadzības un īpatnības

3)            Ar ko jābaro kaķis pēc sterilizācijas?

Par to, ar ko barot sterilizētu kaķi, konsultējieties ar veterinārārstu. Pēcoperācijas periodā ārsts dzīvniekam nozīmē atbilstošu uzturu. Parasti tā ir mitrā kaķu barība vai pastēte, kas ir vieglāk sagremojamas. Barība jādod nelielām porcijām ar vairāku stundu starplaiku.

Ko dot sterilizētam kaķim pēc rehabilitācijas perioda? Dzīvniekam ir jādod uzturs, kurā ir daudz visu nepieciešamo vielu. ROYAL CANIN® sortimentā ir barība sterilizētiem kaķiem. Tā palīdz dzīvniekam saglabāt optimālo ķermeņa masu un mazina urīnizvades sistēmas slimību rašanās risku.

4)            Vai kaķēniem ir veselīga dabiskā barība?

Dabiskā barība kaķēniem neder. Izveidot dzīvniekam ēdienkarti no dabiskām sastāvdaļām tā, lai barība būtu pilnībā līdzsvarota un saturētu visas nepieciešamās barības vielas, ir ļoti sarežģīti. Priekšroka ir dodama gatavajai barībai.

Ja kaķis ir vesels un viņam nav vajadzīga īpaša diēta, būs pareizāk dzīvniekam dot rūpnieciski ražotu barību. 

5)            Vai kaķim var dot dažādu sauso barību?

Barība, ko dodat kaķim, ir jāmaina līdz ar dzīvnieka pieaugšanu, grūsnības un zīdīšanas laikā, kā arī veselības iemeslu dēļ. Ja barība jānomaina veselības iemeslu dēļ, tas ir jāsaskaņo ar veterinārārstu.

Galvenais ir izvēlēties barību atkarībā no mājdzīvnieka individuālajām vajadzībām. Turklāt ir svarīgi dzīvniekam dot viena zīmola barību un to nomainīt pakāpeniski.

6)            Vai kucēnam var dot pieaugušam sunim paredzētu barību?

Nē. Kucēnam un pieaugušam sunim ir atšķirīgas vajadzības gan no enerģijas patēriņa, gan barības vielu proporciju viedokļa, tāpēc kucēniem nedodiet pieauguša suņa barību, un arī otrādi ne. Uzturam ir ļoti svarīga nozīme kucēna augošā organisma attīstībā, un nepareizi izvēlēta barība, kas paredzēta pieauguša suņa vajadzībām, kucēnam var radīt augšanas un attīstības, kā arī gremošanas traucējumus un novājināt imunitāti.

7)            Kā noteikt, vai barība sunim ir piemērota?

Lai izraudzītos pareizo barību sunim, noteikti vajadzētu konsultēties ar veterinārārstu.

Noteikt, vai barība sunim ir piemērota, nav pārāk sarežģīti. Pirmkārt, sunim nevajadzētu atteikties no piedāvātās barības, un, otrkārt, barībai nevajadzētu izraisīt nekādas specifiskas reakcijas ar simptomiem uz ādas un gremošanas sistēmā.

Mainīt barību ir vērts tad, ja uz esošo barību parādās acīmredzama reakcija vai ja mainās suņa ēdināšanas vajadzības – ārsts nozīmē citu barību, jo esošā nav piemērota suņa vecumam vai veselības stāvoklim.

8)            Kāda barība ir labāka mazo šķirņu suņiem?

Mazo šķirņu suņi pieauguši sver mazāk par 10 kilogramiem. Šie suņi aug ātrāk nekā vidējo un lielo šķirņu sugasbrāļi, turklāt mazie suņi īso kāju dēļ patērē ļoti daudz enerģijas un arī vielmaiņa viņiem ir straujāka nekā lielākiem suņiem.

ROYAL CANIN® sortimentā ir īpašas barības sērijas X-Small un Mini, kas izstrādātas tieši mazo šķirņu suņiem. Šie barības granulas pēc formas ir pielāgoti mazo suņu žokļu uzbūves īpatnībām, savukārt ekskluzīvais sastāvs ir pievilcīgs pat ēšanā izvēlīgiem dzīvniekiem.

9)            Vai kucēnam var dot gaļu?

Ja kucēnam dodat gatavu rūpnieciski ražotu barību, tad nav vajadzības dažādot viņa ēdienkarti, tajā iekļaujot dabisko barību. Suņiem ir ļoti svarīgs režīms un nemainība pilnīgi visā, pat uzturā, tāpēc dažādība drīzāk izraisīs veselības problēmas nekā “iepriecinās” kucēnu. Pamatēdienkartē neparedzētā papildu barībā ir barības vielas, kas var izjaukt sunim ierasto barības vielu līdzsvaru.

10)         Kāda ir ROYAL CANIN ražotās barības sastāvdaļu izcelsme?

Savas izejvielas mēs atlasām, ņemot vērā daudzus faktorus, arī piegādātāja atbilstību mūsu kvalitātes un barības nekaitīguma prasībām, pastāvīgo pieejamību un mājdzīvnieku ēdināšanas vajadzību apmierināšanai nepieciešamās barības vielas.

Uzņēmums ROYAL CANIN cenšas panākt ilgtspējību, meklējot katrai ražotnei pēc iespējas tuvākus izejvielu avotus. Dažkārt mēs izmantojam starptautiskos piegādātājus, jo tikai tie var piedāvāt mūsu kvalitātes un barības nekaitīguma standartiem atbilstošas izejvielas. 

11)         Kādēļ daži ROYAL CANIN ražotās barības veidi satur subproduktus?

ROYAL CANIN šīs sastāvdaļas tiek izvēlētas tādēļ, ka tās satur augstas kvalitātes barības vielas, kas ir piemērotas mūsu pielāgotajiem mājdzīvnieku barības sastāviem. Piemēram, vistas subproduktu milti vistas gaļas barības vietā ļaus ROYAL CANIN ne vien saglabāt savus īpaši specializētos barības vielu standartus, bet arī panākt drošākas un ilgtspējīgākas piegādes.

12)         Vai kukurūza kā ROYAL CANIN mājdzīvnieku barības sastāvdaļa ir barojoša?

ROYAL CANIN barības sastāvdaļas pieņem tikai no validētiem un regulāri auditētiem piegādātājiem. Mēs šīs sastāvdaļas izvēlamies tādēļ, ka tās satur augstas kvalitātes barības vielas, kas ir piemērotas mūsu pielāgotajiem mājdzīvnieku barības sastāviem. Kukurūza nodrošina daudz svarīgu barības vielu – olbaltumvielas, ogļhidrātus, neaizstājamās taukskābes, vitamīnus un minerālvielas.

13)         Kā jūs nodrošināt, lai ROYAL CANIN ražotā barība būtu nekaitīga manam mājdzīvniekam?

Mums ir modernas kvalitātes un barības nekaitīguma nodrošināšanas sistēmas, un mēs turpinām daudz ieguldīt jaunās tehnoloģijās, lai būtu pārliecināti, ka turpināsim uzsākto.

Savus piegādātājus mēs pakļaujam stingrai atlasei, kas nebeidzas līdz ar pirmo iepirkumu.

Mēs kontrolējam katru mūsu ražotnēm piegādāto kravu, lai pārliecinātos par mājdzīvnieku barības ražošanai izmantojamo sastāvdaļu nekaitīgumu un kvalitāti.

Pirms gatavās mājdzīvnieku barības nosūtīšanas klientiem mēs to pārbaudām.

14)         Kā lai zinu, ka ROYAL CANIN ražotā barība ir piemērota manam mājdzīvniekam?

Katram kaķim vai sunim atkarībā no auguma lieluma, vecuma, dzīvesveida un šķirnes ir unikālas ēdināšanas vajadzības. Ja mājdzīvnieks ir vesels, meklējiet savam kaķim vai sunim piemērotu barību, izmantojot mūsu Barības izvēles rīku. Ja jūsu mājdzīvniekam ir veselības traucējumi, sazinieties ar veterinārārstu, lai saņemtu vairāk informācijas. Iesakot piemērotu barību, veterinārārsts ņems vērā daudzus faktorus.

15)         Kāda ir visveselīgākā kaķu un suņu barība?

Barošana ar pilnvērtīga un sabalansēta sastāva barību liecina, ka dzīvnieks saņem visas neaizstājamās barības vielas. Pilnvērtīga un sabalansēta kaķu un suņu barošana ir panākama dažādos veidos. 

Pareizi izmantota gaļa var būt piemērota kaķu un suņu barības sastāvdaļa, tomēr bieži var tikt izmantotas arī citas sastāvdaļas. Svarīgākais ir noteikt optimālo veselīgo barību.

Barības vielas ir jāsaņem ar sagremojamām sastāvdaļām, kas noārdās līdz barības vielām, piemēram, aminoskābēm, un pēc uzsūkšanās palīdz apmierināt dažādas organisma vajadzības. Ja barība ir sagremojama, nav nozīmes tam, vai tai izmantotās izejvielas ir augu vai dzīvnieku izcelsmes.

16)         Vai neapstrādāta barība ir nekaitīga?

Izvēloties barību, pirmais, kas vienmēr jāvērtē, ir tās nekaitīgums, tāpēc ka barības vērtībai nav nozīmes, ja barība ir piesārņota un dzīvnieks tādēļ saslims. Ja barība ir neapstrādāta, palielinās bakteriālā piesārņojuma risks. Gan no tirdzniecībā pieejamās, gan mājās gatavotās neapstrādātās barības bieži tiek izolētas salmonellas, E. coli, kampilobaktērijas, listērijas un klostrīdijas.

17)         Vai tad, ja pirmais ir minēts olbaltumvielu avots, piemēram, vistas gaļa, barība ir laba?

Pretēji populārajam uzskatam, ja marķējumā kā pirmā sastāvdaļa ir norādīta vistas, jēra vai liellopa gaļa, tas nebūt neliecina, ka barība ir augstākas kvalitātes vai satur vairāk olbaltumvielu.

Fakti: saskaņā ar tiesību aktu prasībām sastāvdaļas jānorāda lejupejošā secībā atbilstoši to svaram pirms pagatavošanas. Sastāvdaļas kopējais svars parasti ir kopā ar ūdeni, un svaiga gaļa parasti satur 75 % ūdens.

Daži mājdzīvnieku barības ražotāji sastāvdaļu sarakstā norāda to svaru pirms atūdeņošanas. Tas rada neskaidrības par olbaltumvielu saturu barībā. Atūdeņoti olbaltumvielu avoti, kas parasti tiek saukti par miltiem (piemēram, vistas gaļas milti), ir vairāk koncentrēti sagremojamu olbaltumvielu avoti.

18)         Vai mājdzīvniekiem jāsaņem daudzveidīga barība?

Cilvēkiem var patikt daudzveidība, bet kaķiem un suņiem nav tādas pašas emocionālas attieksmes pret barību, jo mums ir 9000 garšas kārpiņu, suņiem to ir 1700, bet kaķiem tikai 500, turklāt pārmaiņas jūsu mājdzīvnieka ēdināšanā viņam var izraisīt gremošanas traucējumus, piemēram, caureju, tādēļ iesakām pieturēties pie viena barības sastāva.

19)         Vai ROYAL CANIN barības sastāvā iekļautie kvieši ir barojoši?

ROYAL CANIN barības sastāvdaļas pieņem tikai no validētiem un regulāri auditētiem piegādātājiem.

Mēs izvēlamies šīs sastāvdaļas, jo tās satur augstas kvalitātes barības vielas, kas ir piemērotas mūsu pielāgotajiem mājdzīvnieku barības sastāviem. Kvieši nodrošina daudz svarīgu barības vielu.

Pilngraudi satur cieti (grauda daļā, kas tiek samalta miltos), šķiedrvielas (klijas slānī), olbaltumvielas (klijas slānī), vitamīnus, neaizstājamās taukskābes un antioksidantus (dīglī).

20)         Kādēļ īpaša barības granulu forma ir tik nozīmīga?

Tādēļ, ka barības granulu forma un lielums var ietekmēt daudz ko no turpmāk minētā.

Zobu veselību – ir būtiski, lai kaķa vai suņa zobi iespiestos barības gabaliņos un tiktu panākts “zobu sukas” efekts. Tas var palīdzēt mazināt zobu aplikumu, kura dēļ var rasties zobakmens, kā arī uzlabo mutes veselību.

Gremošanu – jo vairāk kaķim vai sunim barības granulas ir jākošļā, jo lēnāk dzīvnieks ēd, un tas var veicināt gremošanu.

Apmierinājumu – barības granulu blīvums var palīdzēt apmierināt izsalkumu starp maltītēm, jo rada sāta sajūtu. Tā var palīdzēt kaķiem un suņiem justies apmierinātiem un palīdz saglabāt veselīgu ķermeņa masu.

Barības pievilcību – suņi un īpaši kaķi ir jutīgi pret to, kādas sajūtas barība rada mutē. Pareiza barības granulu forma un tekstūra var palīdzēt izcelt barības aromātu un gūt labāku ēšanas pieredzi. 

Mēs barību neizstrādājam, pamatojoties uz pircēja (cilvēka) vēlmēm, bet gan ņemot vērā to, ko mācāmies no kaķiem un suņiem, tādēļ jūs nekad neredzēsiet ROYAL CANIN barības granulas, kas izskatās pēc sīkiem kauliņiem vai zivtiņām, – mēs ražojam unikālas formas barības granulas, kas ir īpaši izstrādāti, ņemot vērā jūsu kaķa vai suņa vajadzības.

21)         Vai vistas gaļai jābūt norādītai kā pirmajai sastāvdaļai?

Pretēji populārajiem mārketinga vēstījumiem, ka tad, ja marķējumā kā pirmā sastāvdaļa ir norādīta vistas gaļa, tas nebūt neliecina, ka barība satur vairāk olbaltumvielu. Sastāvdaļas jānorāda lejupejošā secībā atbilstoši to svaram barības sastāvā. Sastāvdaļas kopējā masā ir iekļauts arī ūdens saturs. Tā kā vistas gaļas milti ir atūdeņota un attaukota vistas gaļa, tās masa ir mazāka, tomēr faktiski tajā procentuāli ir vairāk olbaltumvielu.

22)         Kādēļ graudaugi ir būtiski?

Daudzi cilvēki jums teiks, ka kukurūza izraisa alerģijas un ka tai nav barības vielu vērtības. Lai gan dažiem suņiem var parādīties nevēlama reakcija uz barību un retos gadījumos tā var izraisīt pārtikas alerģiju, nav datu, kas pamatotu apgalvojumus, ka graudaugi ir galvenais veselības traucējumu iemesls.

Pareizi apstrādāti graudaugi, piemēram, kukurūza, var būt veselīga jebkura kaķa vai suņa barības sastāvdaļa. Patiesībā pareizi apstrādāta kukurūza satur daudz vairāk barības vielu nekā aizstājošās sastāvdaļas, kas tiek plaši izmantotas bezgraudu barības pagatavošanai.

Pirms kukurūza tiek pievienota ROYAL CANIN® ražotajai barībai, graudi tiek ļoti sīki samalti, tā padarot to par ļoti efektīvu un sagremojamu ogļhidrātu avotu.

Savas kaķu un suņu barības sastāviem esam pievienojuši kukurūzas glutēnu un kviešu glutēnu. Abas glutēna formas ir ļoti viegli sagremojamu olbaltumvielu avots, turklāt kviešu glutēns satur aminoskābes, kas stiprina gremošanas sistēmas veselību. Kukurūzas un kviešu glutēns labi papildina vistas gaļas miltus.

23)         Kas jums jāzina par subproduktiem?

Ir plaši izplatīta nepareiza informācija par subproduktiem mājdzīvnieku barības sastāvā, un daudzi uzskata, ka subprodukti mājdzīvniekiem ir kaitīgi. Vistas subprodukti parasti ir tīras samaltas vistu daļas, starp kurām ir iekšējie orgāni, skrimšļi u. c. ROYAL CANIN® barības ražošanai tiek izmantoti tikai ļoti kvalitatīvi subprodukti, piemēram, sirdis, aknas un plaušas. Pareizi apstrādāti subprodukti mājdzīvniekam nodrošina vērtīgas barības vielas. Tie ir lieliski augstas kvalitātes olbaltumvielu, vitamīnu un minerālvielu  avoti, turklāt palīdz pagatavot barību ar sabalansētām barības vielām. Mēs savas kaķu un suņu barības ražošanai paredzētos subproduktus arī rūpīgi atlasām un apstrādājam. Mēs izmantojam tikai tos piegādātājus, kuru piedāvātās izejvielas atbilst mūsu stingrajiem standartiem, un saskaņā ar mūsu intensīvo barības testēšanas programmu notiek dubultas mūsu izejvielu un gatavās produkcijas pārbaudes.

24)         Kuri ir galvenie ROYAL CANIN ražotņu sertificēšanas standarti?

Visu barību, kas paredzēta pārdošanai, mēs ražojam pašu rūpnīcās. Kvalitātes kontroles sistēma ir sertificēta pēc ISO 90001, un barības nekaitīguma nodrošināšanas sistēma ir sertificēta pēc ISO 22000.

25)         Vai gaļa kā pirmā sastāvdaļa norāda uz sniegtajām barības vielām?

Sastāvdaļas ir norādītas dilstošā izejvielu svara secībā un tiek nosvērtas pirms apstrādes.

Tā kā gaļas svaru veido 70–80 % ūdens, gaļa kā pirmā sastāvdaļa nenorāda, ka izteikti liela olbaltumvielu daļa mājdzīvnieku barībā nāk no gaļas.

Dzīvnieka veselību ietekmē visas barības sniegtās barības vielas, nevis tikai sastāvdaļas, kas ir norādītas kā pirmās sastāvdaļu sarakstā.

Video

These Nutritional Truths

Visi video :

  • facebook