Sākums Veselīgs uzturs ROYAL CANIN filozofija Mūsu unikālais uzturprincips

Mūsu unikālais uzturprincips

Print
Mūsu unikālais uzturprincips

Sastāvdaļu pamatu pamats ir uzturvielas

Mūsu izstrādātās barības sastāvs ir kā sarežģīta uzturvielu (olbaltumvielu, lipīdu, glicīdu, aminoskābju, taukskābju, minerālvielu, vitamīnu un mikroelementu) mozaīka, kas izveidota tā, lai garantētu nemainīgu uzturvielu sastāvu atbilstoši katra kaķa individuālajām vajadzībām. Veselīgas barības galvenais uzdevums ir uzturēt organismu, nodrošināt enerģiju, pabarot un gādāt par profilaksi.

Pateicoties zinātniskai un ārstnieciskai izpētei, tradicionālajai uztura izpratnei – attīstīt, saglabāt un sniegt enerģiju ķermenim – tagad ir arī preventīva un, vairākos gadījumos, arī ārstējoša nozīme. Šīs jaunās dimensijas apzīmē Veselīga Uztura rašanos.

Uzturam ir četri mērķi

  • Ķermeņa attīstība un apkope: aminoskābes, minerālvielas, mikroelementi, vitamīni un taukskābes ir uzturvielas, kas ķermenim nepieciešamas attīstībai.
  • Enerģijas sniegšana: lipīdi un ogļhidrāti ir galvenais suņu enerģijas avots. Kaķu enerģijas vielmaiņai ir nepieciešamas arī olbaltumvielas.
  • Barošana un profilakse: Dažas uzturvielas (antioksidanti, prebiotikas, šķiedrvielas, svarīgās taukskābes utt.) iekļautas devā lai samazinātu risku saslimt ar nieru saslimšanām, gremošanas problēmām un mazinātu novecošanas ietekmi.
  • Barošana un aprūpe: Vairākas uzturvielas tiek pievienotas un citas ierobežotas, lai uzlabotu terapijā vai atveseļošanās procesā esoša mājdzīvnieka veselību.

Uzturvielu grupas

Ogļhidrāti

Ar vārdu “ogļhidrāti” galvenokārt tiek apzīmēti cukuri, šķiedrvielas un ciete. Tiem ir neaizstājama nozīme suņu un kaķu organisma funkcionēšanā.

Olbaltumvielas

Tās sastāv ķēdēm, ko veido simtiem aminoskābju. Ir 20 dažādas aminoskābes, un no tām 10 ir neaizstājamas suņa, bet 11 – kaķa organismā. Aminoskābes piedalās audu, muskuļu un skeleta veidošanās un atjaunošanās procesos.

Lipīdi

Tos biežāk sauc par taukvielām. Šīs vielas, pie kurām pieder arī neaizstājamās taukskābes, dod nepieciešamo enerģiju dzīvībai svarīgo organisma funkciju nodrošināšanai. Lipīdi gādā arī par kažoka kvalitāti un veicina nervu sistēmas veselīgumu.

Minerālvielas

Makroelementi (kalcijs, fosfors, kālijs u. c.) organismā ir vajadzīgi, lai nodrošinātu kaulu veidošanos, kā arī enerģētiskos un sajūtu impulsu pārvades procesus. Savukārt mikroelementi veicina arī ādas, kaulaudu un kažoka veselīgumu.

Vitamīni

Organismā tiem ir neaizstājama nozīme ādas atjaunošanās procesos, antioksidantu funkcijas nodrošināšanā, skeleta veidošanā utt.

Ūdens

Dzīvnieks vajadzību pēc ūdens galvenokārt (bet ne pilnībā) apmierina dzerot. Organisms ūdeni saņem arī no barības, kas to satur, turklāt ūdens veidojas uzturvielu asimilācijas procesā (piemēram, no viena grama uzņemto lipīdu organismā veidojas nedaudz vairāk par gramu ūdens).

  • facebook