Dzīve ar kucēnu

Drukāt
Kucēna uzņemšana

Kucēna ierašanās mājās

Vai Jūsu suns ir jau pieaudzis vai tikko atšķirts no mātes, tā ierašanās jaunajās mājās ir jāsagatavo. Vairākus noteikumus jāievieš uzreiz pēc kucēna ierašanās, lai sunim būtu vieglāk atrast savu vietu jaunajās mājās.

Pēc ierašanās kucēns iepazīs ģimenes locekļus un vidi, kurā viņš turpmāk uzturēsies. Parasti, lai pielāgotos, kucēnam ir nepieciešama viena vai divas dienas. Ja uzņemsiet kucēnu ar mieru un maigumu, tas ātri atradīs vietu, kur jutīsies vislabāk.

Bara dzīvnieks jūsu mājās

Suns ir bara dzīvnieks. Tas līdzsvaru un stabilitāti rod pakļaujoties saimniekam. Tāpēc, lai suns nekļūtu par ģimenes „tirānu”, viņam ir jāsaprot, ka cilvēks ir saimnieks. Tas attiecas uz visiem suņiem, neatkarīgi no to lieluma. Svarīgi ir būt konsekventiem savā attieksmē pret suni. Uzreiz pēc kucēna ierašanās jūsu mājās, viņš ir jāpieņem ar maigumu, tomēr arī stingrumu, lai kucēns saprot, kas ir aizliegts.

Kas ir atļauts, kas nav

Suns ļoti ātri spēj saprast atšķirību starp darbībām, kas ir atļautas un kas nav atļautas. Piemēram, ja ļausiet sunim apsēsties uz dīvāna vai gultas pirmajās dienās, nebūs viegli to pārliecināt turpmāk tur vairs nesēsties. Tāpēc ir svarīgi parādīt, kurš mājā ir saimnieks, liedzot kāpt uz gultām un atvēlot viņam pašam savas rotaļlietas. Sunim jāierāda mierīga un klusa vieta, kur tas ieturēs maltītes un jāaizliedz tam nākt un lūgties ēdienu, kad vien tas vēlas. Svarīgi izveidot arī vietu, kur sunim gulēt, paklājiņu vai suņa būdu, kas novietota attālu no durvīm un logiem, lai tam nerodas iespaids, ka viņa varā ir kontrolēt cilvēku ieiešanu un iziešanu pa durvīm.

Nepieciešamie piederumi

Suņa uzņemšanai paredzētās lietas ir vienkāršas, bet nepieciešamas. Pirmkārt, jums vajadzīga kakla siksna un pavada izbraukumiem un pastaigām, kā arī divas bļodiņas; viena ēdienam un otra – ūdenim. Iesakām izvēlēties atsevišķus viegli mazgājamus nerūsošā tērauda vai stikla traukus, kas nepievelk aromātus. Dažiem suņiem ir alerģija pret plastmasu. Groziņš gulēšanai ļaus stingri noteikti vietu, kurā tam atpūsties. Jāsagādā viss, kas, atkarībā no tā apmatojuma veida, nepieciešams suņa kažoka kopšanai. Nobeigumā, veiksmīgai jaunatnācēja uzņemšanai vēlams iegādāties pāris rotaļlietas, kas piemērotas suņa vecumam.

Drošība

Pastāv vairāki potenciālie riski kucēnam. Lai arī tas daudz guļ, labāk to uzmanīt, pat ja tas reizēm nozīmē pārvietot suni uz istabu, kurā nav nekādu apdraudējumu. Kāpnes, pa kurām var nokrist, bērnu guļamistabas, kurās ir rotaļlietas, ko iespējams sagrauzt vai norīt, ir vietas, kur kucēnam labāk aizliegt atrasties.

Video

The puppy’s first steps at home

To support your puppy in his new life as well as possible, you are given a few essential rules and pieces of advice on the best way for you to support his learning and his integration into the family circle and to provide the care he should be given for healthy growth.

Visi video :

  • facebook