Dzīve ar kucēnu

Drukāt
Kucēna barošana

Labs uzturs augšanu padara harmonisku

Laika periods no dzimšanas līdz augšanas beigām ir straujas attīstības laiks. Svarīgi nodrošināt kucēnam atbilstošu uzturu, lai augšana notiktu harmoniski un lai izvairītos no pataloģijām.

Pareiza uztura nodrošināšana

Pamatnoteikums, ko vērts atcerēties, ir šāds: kucēns nedrīkst ēst ne par daudz, ne par maz, un nekādā gadījumā nedrīkst tam ļaut pārēsties, aizbildinoties ar tā labsajūtu. Pārbarošanai ir ļoti negatīvas sekas. Tā rada liekā svara pieaugumu lielo šķirņu kucēniem un nākotnē liks kucēnam ciest no osteo-artikulārām problēmām. Ja kucēns ir nelielas šķirnes, var notikt taukaudu šūnu vairošanās, un nākotnē rasties tieksme uz aptaukošanos.Labi izvēlēts enerģijas daudzums un ēšanas uzraudzīšana saskaņā ar norādījumiem ļauj novērst aptaukošanās un liekā svara risku. Pretstatā plaši izplatītajam uzskatam, bioloģiski sunim nav nepieciešama „dažādība” uzturā un patiesībā tā garšas izjūta ir vāja, jo ēdienu tas izvēlas pēc labi attīstītās ožas.

Specifiskās kvalitātes prasības

Pēc atradināšanās no mātes piena, sunim paliekot vecākam, maltīšu daudzumam jāmainās; sākumā, pāris nedēļas pēc atšķiršanas jāsāk ar četrām maltītēm dienā, vēlāk to skaits jāsamazina līdz trīs maltītēm dienā un tad, augšanas laikā, līdz divām maltītēm dienā. Barības daudzums, kas jāuzņem, ir atkarīgs no dažādo suņu veidu augšanas līknēm un to īpašajām prasībām; vai arī tas jānosaka, novērojot suņa aptaukošanās stāvokli.

 Olbaltumvielas, lipīdi, ogļhidrāti, vitamīni, minerālvielas, mikroelementi… Katrai uzturvielai ēšanas procesā ir sava loma. To pārmērības un trūkumi var vienlīdz negatīvi ietekmēt kucēna veselību. Lielo šķirņu kucēnu kalcija uzņemšanas prasības ir daudz augstākas, nekā mazajiem kucēniem. Ja tie ēdīs to pašu barību, lielajam kucēnam radīsies kalcija trūkuma problēmas.

 Kvalitatīva barība augšanas periodam ir Veselīga Uztura barība, kas precīzi pielāgota kucēna veidam atkarībā no šķirnes, vecuma, jūtīguma vai šķirnes konkrētajām īpašībām. Augšanas beigās, Veselīgs Uzturs piedāvā izmantot tā saukto „uzturēšanas” diētu pieaugušiem suņiem, kas lieliski atbilst pieauguša suņa prasībām.

Sava MINI, MEDIUM, MAXI, GIANT suņa ar augšanu saistīto prasību izzināšana

Maltīte: svarīgs brīdis

Ēdiens, saimnieka uzmanība un laba guļvieta ir ļoti svarīgas suņa dzīves sastāvdaļas.Runājot par suņa uzturu, šeit sniegti 10 suņa saimnieka baušļi, kurus sarakstījuši biheiviorisma veterinārārsti.

Bildes

  • facebook