Augšana, svarīgs posms

Drukāt
Atbilstoša barošana

Dodiet kucēnam piemērotu uzturu

Suņa augšanas periods ir fizioloģiskajā ziņā vissarežģītākais tā dzīvē, jo tas ir ļoti ātrs un intensīvs. Tieši šajā laikā veidojas suņa uzbūve un tiek noteikta tā ķermeņa harmonija. Šajā procesā uzturs spēlē noteicošu lomu.

Uzturs augšanas periodā nosaka suņa nākotnes veselību. Pilnībā apmierinot augošā kucēna uztura vajadzības, iespējams nodrošināt šo svarīgo dzīves posmu. Kā vispārējs noteikums kucēna uztura izvēlē jāņem vērā īpašās suņa šķirnes un lieluma atšķirības un kucēna spēja pienācīgi sagremot uzturu.

paši izstrādāts uzturs, ņemot vērā lielumu

Runājot par uzturu, šķirnes lielums ir svarīgs elements. Trīs mēnešu vecumā Foksterjera šķirnes kucēns sver 2 līdz 3 kg, kamēr milzu šķirnes kucēns sver jau apmēram 20 kilogramu: lielumu starpība ir acīmredzama, it sevišķi, salīdzinot suņu žokļus. Kaut arī augšanas periodam domātā sausā barība sastāva ziņā ir vispiemērotākā kucēnam, vidēja izmēra graudiņi mazam kucēnam radīs problēmas barību satvert, kamēr lielam kucēnam tie birs no mutes ārā. Tāpēc pareizi ir izvēlēties graudiņus, kuru lielums un faktūra ir piemērota maza, vidēja vai liela izmēra kucēnu žokļiem un zobiem.

Turklāt kucēnu dažādie lielumi rada dažādas jutības. Piemēram, lielas šķirnes kucēnam pārbarošana paātrina augšanu un var nākotnē tam radīt osteo-artikulāras problēmas, kamēr mazam sunim pieaugot, pārbarošana var radīt lieko svaru. Enerģijas līmenis, kas piemērots atkarībā no kucēna lieluma un vajadzībām ļauj novērst liekā svara risku.

Īpaša kalcija un fosfora uzņemšana

Kalcija un fosfora uzņemšana rūpīgi jāuzrauga, lai izvairītos no nopietnām kaulu problēmām. Kalcija trūkums ir bieža problēma kucēniem, kas baroti tikai ar gaļu vai mājās gatavotu ēdienu, kurā nav papildu minerālvielu. Līdzīgi kā pārmērīga D vitamīna uzņemšana, kalcija trūkums ir viena no biežākajām augšanas problēmām, kuru izraisījusi nepiemērota uztura lietošana.

Tomēr pārlieku liels kalcija daudzums ir tikpat bīstams: barībai, kas paredzēta augšanas periodam nedrīkst papildu pievienot kalciju.

Veselīga Uztura augšanas periodam paredzēto barību jālieto augšanas laikā, kas, atkarībā no šķirnes, atšķiras: mazajām šķirnēm tie ir 8 līdz 10 mēneši, vidējām - 12 mēneši, lielām šķirnēm 15 līdz 18 mēneši un milzu šķirņu kucēniem – 18 līdz 24 mēneši. Katram kucēnam uzturs jāizsniedz atšķirīgā daudzumā, lai augšanas periodā nerastos pārmērības vai trūkumi.

Kvalitatīvas uzturvielas visiem

Neatkarīgi no tā šķirnes, kucēna vajadzība pēc enerģijas ir daudz lielāka nekā pieaugušam sunim. Tam nepieciešama enerģija ikdienas darbībām, taču arī lai veidotos jauni audi, liekot tam augt. Kucēnam nepieciešamas olbaltumvielas, minerālvielas, vitamīni un mikroelementi daudz lielākā apjomā, kā pieaugušam sunim. Tieši tāpēc Veselīga Uztura augšanas periodam paredzētā barība sniedz kucēnam augstu olbaltumvielu saturu, garantējot to augsto kvalitāti. Ņemot vērā kucēna ierobežotās gremošanas spējas, barība ir izgatavota viegli sagremojama, izmantojot augstas kvalitātes graudu un uzturvielu kombinācijas, kas uzlabo zarnu trakta darbību.

Imunitātes plaisa

Kucēna imūnsistēma ir atkarīga no mātes antivielām, kas uzņemtas ar pirmpienu jeb jaunpienu, ko māte ražo 36 līdz 48 stundu garumā pēc dzemdībām. Laikā no 4. līdz 12. dzīves nedēļai no mātes iegūto antivielu daudzums samazinās līdz tādai pakāpei, ka tās vairs nespēj aizsargāt kucēnu. Šis kritiskais periods, ko sauc par „imunitātes plaisu” ir riskants, jo kucēna aizsardzība pret infekcijām ir vāja un atlikušo mātes antivielu dēļ vakcinācija vēl nav efektīva. Tā kļūst nozīmīga tikai pēc dzīves 12. nedēļas. Šajā laikā kucēns ir pakļauts stresam, kas ir liels imunitātes sistēmas pārbaudījums. Pārejot no audzētavas uz saimnieku ģimeni mainās kucēna vide: ierodoties jaunajā vietā, kucēns aizsargā sevi pret potenciāli bīstamām baktērijām, tomēr tas vēl joprojām ir ļoti viegli ievainojams. Pateicoties patentētajām devām (taurīns, luteīns, E un C vitamīni) un manan-oligo-saharīdiem, Veselīgs Uzturs ļauj kucēnam saglabāt dabīgo aizsardzību.

  • facebook