No augoša līdz pieaugušam sunim

Drukāt
Vidēji kucēni

MEDIUM

Vidēja lieluma suņi, MEDIUM, ir suņi, kuru svars pieaugušā vecumā ir 11 līdz 25 kg. Bīgli, Angļu kokerspanieli, Franču buldogi… Šie darba un sabiedrības suņi saskaņā ar Starptautiskās Kinoloģijas Federācijas datiem sastāda gandrīz trešdaļu no visiem suņiem.

Medību suņi, ganu suņi, sargsuņi, kamanu suņi… Lielāko daļu šo VIDĒJO suņu ir darba suņi, kurus atpazīst to drosmes, ātruma un darbaspēju dēļ. Tie ir spējīgi uz lielu fizisko piepūli, tomēr mūsdienās biežāk dzīvo pilsētas vidē. Neskatoties uz to, šie suņi ir aktīvi. Lai arī, salīdzinājumā ar maziem suņiem (MINI kucēniem, kuri aug ļoti strauji) vai lieliem suņiem (MAXI, kuru augšana notiek līdz pat diviem gadiem), to augšanu varētu saukt par viduvēju, MEDIUM suņu augšanas periods ir būtisks.

Trausla imūnsistēma

Pirmajās dzīves nedēļās MEDIUM kucēnu svars katru dienu pieaug par 5 līdz 10% un notiek pakāpeniska uztura maiņa, pārejot no piena uz cieto barību. Atšķiršanas periods sākas 3. dzīves nedēļā, to vēlams sākt ar samitrinātu ēdienu, kas mātei dots zīdīšanas periodā un ir pilnīgi piemērots arī kucēniem. Graudiņus pakāpeniski jādod arvien sausākus, sasniedzot 7. dzīves nedēļu. Starp 4. un 12. nedēļu kucēnam ir imunitātes riska periods. Imunitāte, kas iegūta no mātes ar pirmpienu, pamazām samazinās, kamēr paša kucēna aizsardzība vēl nav pilnvērtīgi attīstījusies. Tā nostiprināsies tikai pēc vakcinēšanas. Veselīga Uztura* barība, kas piemērota kucēna augšanai no atšķiršanas līdz 12 mēnešu vecumam, stiprina dabīgo aizsardzību ar īpašu uzturvielu devām.

 

Harmoniskai augšanai 12 mēnešu garumā

No dzimšanas līdz 12 mēnešu vecumam kucēna svars pieaugs 40 līdz 50 reižu. Tā vielmaiņai vajadzīgas divreiz lielākas enerģijas devas, nekā pieaugušam sunim, lai arī tā gremošanas sistēma vēl attīstās. Veselīga Uztura augšanas periodam paredzētā barība sniegs šo enerģiju koncentrētā veidā, neliekot kucēnam apēst ļoti lielu pārtikas apjomu un saglabājot labu gremošanas toleranci. Maksimāla gremošanas drošība tiek sasniegta ar augstas kvalitātes olbaltumvielām un diētiskajām šķiedrām, kas veicina labu zarnu trakta līdzsvaru. Kontrolētas kalcija un fosfora devas veicina spēcīga skeleta attīstību.

Atkarībā no šķirnes, Veselīga Uztura augšanas barība MEDIUM kucēniem jādod līdz 12, 14 mēnešu vecumam.

  • facebook