No augoša līdz pieaugušam sunim

Drukāt
Milzīgi kucēni

GIANT

Par GIANT kucēniem tiek uzskatīti suņi, kuriem pieaugot, ķermeņa masa pārsniedz 45 kg. Ir vairāk kā 25 šādu īpaši lielo suņu šķirnes. To ļoti ilgā un intensīvā augšana rūpīgi jāuzrauga, lai izvairītos no osteo-artikulāru slimību rašanās, kā arī jāņem vērā to zemā gremošanas tolerance.

Bladhaunds, medību suns, Rotveilers, ganu suns, Sanbernārs, kalnu suns, Ņūfaundlendietis, ūdens glābšanas suns, ir tikai daži no suņiem ar iespaidīgo augumu. To ļoti ilgstošā un intensīvā augšana ir jāuzrauga, lai nerastos attīstības traucējumi.

Ļoti ilgā un intensīvā augšanas perioda divi posmi

GIANT kucēns sasniedz pusi no pieauguša suņa vecuma apmēram 5 mēnešu vecumā. Laika posmā no 2 līdz 8 mēnešiem kopš dzimšanas, tas vidēji katru nedēļu pieaug par 1 cm. Tas turpinās augt līdz 18, 24 mēnešu vecumam. Tā dzimšanas svars būs pieaudzis 80 līdz 100 reižu (salīdzinājumam – mazo šķirņu suņiem pieaugums ir 20 līdz 30 reižu). Vairāk kā maza un vidēja lieluma šķirņu suņiem, atšķiršana notiek kritiskā augšanas stadijā, kad kucēna uzturvielu vajadzības ir vislielākās. Līdz 8 mēnešu vecumam vērojams pirmais augšanas posms, kas ir eksponenciāls un īpaši ātrs. Šis periods pārklājas ar to, kurā GIANT kucēna organisms veido imūnsistēmu starp 4. un 12. dzīves nedēļu. 8 līdz 18-24 mēnešu periodā notiek daudz lēnāka augšana, kurā veidojas muskuļi.

Uzturvielu devas jāpielāgo

GIANT kucēnam ir liels risks censties sasniegt pārāk strauju izaugsmi. Veselīga Uztura barībai, kas piemērota pirmajam augšanas posmam no 2. līdz 8. dzīves mēnesim, ir vidējs tauku un enerģijas saturs, lai kontrolētu augšanas tempu un nepieļautu liekā svara veidošanos, kā arī sniegtu pietiekami lielu barības apjomu. Barība satur uzturvielas, kas stiprina kaulus un locītavas, un aktīvās vielas, kas nodrošina kucēna imūnsistēmas aizsardzību.

Kad sasniegts 8 mēnešu vecums, skeleta riska periods beidzas: augšanas skrimšļi, kas atrodas visu kaulu galos, sāk aizvērties. Skrimšļu noslēgšanās beidzas apmēram 18 mēnešu vecumā. Tad kucēns turpina pieņemties svarā, attīsta muskuļu masu, bet daudz lielāks nekļūst: jau sasniegti 90% no pieauguša suņa lieluma. Veselīga Uztura augšanas barība, kas piemērota otrajam augšanas posmam, sniedz enerģijas koncentrāciju, kas augstāka, nekā pirmā posma barībai, tomēr bez pārmērībām, jo tās var izraisīt liekā svara rašanos, kas būtu nelabvēlīga vēl augošajām locītavām.

Lai kurā arī no diviem posmiem GIANT kucēns atrastos, ir diezgan svarīgi ņemt vērā to gremošanas jutību.

Jutīga gremošanas sistēma

GIANT kucēniem ir lielāka gremošanas jutība nekā citiem kucēniem. Šī jutība saistīta ar vairākiem anatomiskām un psiholoģiskām īpašībām. Tā kā tiem, salīdzinājumā ar maziem suņiem, ir proporcionāli mazāks gremošanas trakts, zarnu kustība ir divkārt ilgāka. Tas veicina paaugstinātu fermentācijas aktivitāti un šķidru, izplūdušu izkārnījumu rašanos. Veselīga Uztura augšanas barība ir veidota no izcilas kvalitātes olbaltumvielām, lai tās būtu viegli pārstrādājamas. Dažādu aktīvo vielu kombinācija, kas bagātina zarnu mikrofloru un aizsargā gremošanas sistēmas gļotādu, kā arī šķiedrvielas, kas regulē zarnu darbību, sniedz optimālu risinājumu kucēnu jutībai un uzlabo izkārnījumu kvalitāti.

GIANT kucēna augšanas periodam domātā barība ir balsts divos nozīmīgajos augšanas posmos, sniedzot tam maksimālu gremošanas drošību un augšanas tempa kontroli.

  • facebook