Sākums Kucēns un suns Suns Noderīga informācija Kādēļ man savs suns būtu jāsterilizē?

Noderīga informācija

Drukāt

Sterilizācija sniedz neapšaubāmu labumu gan no dzīvnieka uzvedības, gan veselības viedokļa.

Dzimumuzvedības pārmaiņas

Aptuveni divas reizes gadā, kad kuces sāk meklēties, gan suņi, gan kuces izrāda ne vien lielu savstarpēju interesi, bet arī ievērojamu atjautību, lai satiktos un pārotos. Diemžēl šāda uzvedība lielākoties beidzas ar nevēlamas grūsnības iestāšanos. Dati liecina arī par to, ka šajā laikā suņiem palielinās klaiņošanas un satiksmes negadījumu risks.

Līdz ar kuces sterilizāciju beidzas tās meklēšanās periodi, tāpēc tiek novērsta grūsnības iespējamība. Neaizmirstiet, ka dažām kucēm metienā var būt vairāk nekā 10 kucēnu!

Kastrētiem suņiem vairs nebūs pievilcīgas apkārtnē esošās kuces, kas meklējas, un būs arī mazāka tieksme teritoriju iezīmēt ar urīnu.

 

Neapšaubāms ieguvums jūsu suņa veselībai

• Sterilizācija dzīvnieku ļauj veiksmīgi pasargāt no dzimumveselības traucējumiem, piemēram, no sēklinieku, prostatas vai olnīcu audzējiem, kā arī viltus grūsnības. Kuces sterilizācija vēl pirms dzimumgatavības arī neļauj rasties piena dziedzeru audzējiem1, kas 6 % gadījumu beidzas letāli.2

 

Tādēļ sterilizācijai ir ne vien profilaktiska, bet arī ārstnieciska nozīme, jo tā var būt izvēles terapija, lai ārstētu tādas slimības kā piometrīta (kucēm bieži sastopama dzemdes infekcija), sēklinieku audzēji vai prostatas hiperplāzija (tā ļoti bieži mēdz būt novecojošiem suņiem). Jūsu veterinārārsts var ieteikt suni sterilizēt arī citu veselības traucējumu dēļ.

Visbeidzot, suņu tēviņiem kastrācija parasti mazina agresivitāti pret citiem suņiem,3 tieksmi uz iezīmēšanu ar urīnu, pārošanās uzvedību, kā arī klaiņošanas tieksmi.

 

 

 

Avoti: Royal Canin veterinārais buklets Lai jūsu sterilizētais suns būtu vesels(2010)

 

Literatūras saraksts

(1)Ferguson HR. Canine mammary gland tumours. Vet Clin North Am Small Anim Pract 1985; 15(3): 501-11.

(2) Egenvall A, Bonnett BN, Ohagen P et al. Incidence and survival after mammary tumours in a population of over

80,000 insured female dogs in Sweden from 1995 to 2002. Prev Vet Med 2005; 69 (1-2): 109-27.

(3) NeilsonJC, Eckstein RA, Hart BL. Effect of castration on problem behaviours in male dogs with reference to age and duration of behaviour. JAVMA 1997; 211(2): 180-2.

  • facebook