Dzīve ar kucēnu

Drukāt

Kā izvēlēties kucēnu

Kuru šķirni izvēlēties?

Vācu aitu suns ir paklausīgs, labradors labi saprotas ar bērniem, greihaunds ir neatkarīgs… Tomēr suņus nevar iedalīt tik kategoriski. Patiesībā suņa šķirni jāizvēlas saskaņā ar lomu, kādu no tā sagaidāt, kā arī tā svaru un lielumu. Jorkšīras terjeru izvēlēties par īpašuma sargu būtu tikpat neadekvāti, kā mastifu vai Pireneju kalnu suni visu dienu turēt dzīvoklī. Parasti neliels suns, lai arī nervozāks, prasa mazāk dzīves telpas nekā vidēja lieluma suns; lielo šķirņu suņiem vienmēr vajadzēs lielu platību. Lai arī kādu šķirni Jūs izvēlētos, vienmēr jāpatur prātā, ka jebkuram sunim vairākas reizes dienā ir nepieciešama saimnieka uzmanība. Lai izdarītu pareizo izvēli, Jūs variet iegūt informāciju no attiecīgās suņu šķirnes kluba un audzētājiem. Arī suņu izstādes ir piemērota vieta suņu šķirņu dažādības atklāšanai un sarunām ar profesionāliem audzētājiem

Kādu dzimumu izvēlēties?

Kuces parasti ir nedaudz mazākas par suņiem, un tas var būt izvēli ietekmējošs faktors. Lielākās neērtības rada meklēšanās periodi divreiz gadā, parasti pavasarī un rudenī. Šajā laikā suņi sapulcējas un izrāda savu apņemšanos.

Kur iegādāties kucēnu?

Labāk suni iegādāties no reģistrētas audzētavas, kas specializējas konkrētas šķirnes suņu audzēšanā. Tādējādi tiek garantēts, ka kucēns atbildīs šķirnes standartiem. Iesakām arī apmeklēt suņu audzētavu, lai varētu redzēt kucēna māti, apskatīt metiena dzīves apstākļus kopš dzimšanas un aprunāties ar audzētāju. Viņš kā profesionālis noteikti vēlēsies pārliecināties, vai izvēlētā suņu šķirne atbilst Jūsu dzīvesstilam. Suņu audzētavu saraksts ir pieejams kinoloģiskajās asociācijās, pie veterinārārstiem un šķirnes suņu klubos.

Video

The diversity of canine breeds

A symbol of devotion and loyalty, the dog embodies the pet par excellence. So much more than a pet whose appeasing and securing presence is coupled with a completely unselfish attachment, the dog assists man in a great variety of circumstances. With nearly 400 breeds, no other domestic animal shows such diversity.

  • facebook