Augšana, svarīgs posms

Drukāt
Pienācīga kaķēna barošana

Atbilstošs uzturs

Tā kā kaķēna augšana notiek ļoti strauji, tam jāsniedz īpašs uzturs, kas atbilst organisma prasībām, lai nodrošinātu imūnsistēmu, veicinātu pareizu nervu sistēmas attīstību un kaulu augšanu.

Kaķēns līdz 4 mēnešu vecumam

No dzimšanas, kad kaķēns barojas no mātes pirmpiena, līdz apmēram 5. dzīves nedēļai, kaķēns saņem piena uzturu. Atradināšanai 7 nedēļu vecumā jānotiek pakāpeniski, pārejot uz cietas barības uzturu. Šis ir periods, kad kaķēnam attīstās imūnsistēma.Barībai jāsatur daudz enerģijas uzturvielu, tai jābūt pilnīgai un sabalansētai, tās sastāvā jābūt olbaltumvielām, lipīdiem, ogļhidrātiem, minerālvielām, vitamīniem un mikroelementiem un tai jābūt piemērotai konkrētajam kaķēnam. Lai arī kaķis ir gaļēdājs, tā uzturā jābūt augstas kvalitātes graudiem, lai barība būtu viegli sagremojama un nerastos caurejas problēmas. Kaķēna spēja pārstrādāt graudu cieti attīstās pakāpeniski. Graudi satur aminoskābes, kas ir nepieciešamas augšanai; tāpat vajadzīgs ir taurīns, kas nāk no dzīvnieku valsts.

Barībai jāsatur arī visas skeleta attīstībai nepieciešamās minerālvielas un vitamīni. Tam papildus kaķim var dot vairākas uzturvielas, kas nostiprina dabīgo imunitāti un EPA, DHA pilnīgai centrālās nervu sistēmas attīstībai. Ja kāds nevēlas kaķim sniegt vienveidīgu uzturu, iespējams izvēlēties putras un graudiņus. Svarīgi izvēlēties Veselīga Uztura barību, kas piemērota tieši šī kaķēna uzturvielu prasībām un pareizi veikt pāreju no šķidrās uz cieto barību.

Kaķēns pēc 4 mēnešu vecuma

Šī otrā posma laikā kaķēna uzturam jāturpina stiprināt dabīgo aizsardzību, jo tas vēl joprojām ir trausls. Tā kaulu struktūra pakāpeniski kļūst stiprāka un attīstās muskuļu masa. Kaķēna enerģijas prasības pieaug un vislielākās ir 4, 5 mēnešu vecumā, pēc tam pakāpeniski samazinoties. Kaķēna uzturam šajā periodā jāatbilst šīm prasībām.

Kaķēns var ēst šo 2. pakāpes Veselīga Uztura barību kaķēniem no 4 mēnešu vecuma līdz apmēram gada vecumam, kad beigusies tā augšana. Vēlams pāreju no pirmā uz otrā posma barību veikt pakāpeniski, pāris dienu laikā.

Lai izvairītos no liekā svara problēmām, pēc sestā dzīves mēneša ieteicams uzraudzīt dienā apēstās barības daudzumu, jo kaķēns var kļūt ēdelīgs. Visprecīzāk ir nosvērt ikdienas barības devu: kaķēnam patiesi nepieciešamais barības daudzums ir norādīts uz iepakojuma. Kaķim vienmēr jābūt pieejamam svaigam ūdenim stikla traukā, kas tiek atjaunots divreiz dienā.

  • facebook