Pasaules kaķu organizācijas

Drukāt
Galvenās federācijas

Kā tās darbojas?

Kaķu mīļotāju asociācija – CFA (Cat Fanciers' Association)

Kaķu mīļotāju asociācija ir bezpeļņas asociācija, kas 1906. gadā dibināta Amerikas Savienotajās Valstīs. Tas ir pasaulē vecākais šķirnes kaķu reģistrs. Pirmās izstādes tajā pašā gadā notika Bufalo un Detroitā. Pirmā valsts mēroga izstāde notika 1907. gadā Medisona skvērā. Mūsdienā CFA apvieno 500 klubus, kas aptver visus kontinentus.

Starptautiskā kaķu mīļotāju federācija - FIFe (Fédération Internationale Féline)

Šo bezpeļņas organizāciju 1949. gadā dibināja trīs klubi no Beļģijas, Francijas un Itālijas. Pirmā izstāde tajā pašā gadā notika Parīzē. Federācija, kas reģistrēta Luksemburgā, apvieno 41 valsti, publicē 110000 ciltsrakstus, pārvalda 3000 kaķu audzētavu vārdus un katru gadu ar šīs organizācijas vārdu notiek 650 izstādes.

Kaķu mīļotāju galvenā padome - GCCF (Governing Council of the Cat Fancy)

Kaķu mīļotāju galvenā padome ir demokrātiska organizācija, kas dibināta 1910. gadā Lielbritānijā ar mērķi veidot šķirnes kaķu sarakstus, izsniegt licences klubiem, kas vēlas organizēt izstādes un iestāties par kaķu labklājību. Mūsdienās GCCF pārstāv 151 saistīto klubu un katru gadu reģistrē 32000 ciltsrakstus.

Oficiālā kaķu ciltsrakstu grāmata - LOOF (The Livre Officiel des Origines Félines)

Francijā LOOF, kas dibināta 1996. gadā, ir vienīgā organizācija, kas reģistrē kaķu ciltsrakstus. Tās paspārnē tiek organizētas izstādes un izsludināti šķirņu standarti. 2008. gadā tika reģistrēti nedaudz mazāk par 19000 ciltsrakstiem. LOOF nodrošina arī šķirnes kaķu popularizēšanu.

Starptautiskā kaķu asociācija - TICA (The International Cat Association)

Starptautiskā kaķu asociācija (Inc.) dibināta 1979. gadā Amerikas Savienotajās Valstīs. Šī asociācija, kas ir pārstāvēta visā pasaulē, uztur reģistru, kas balstīts ne tikai uz fenotipiem, bet arī uz ģenētiskiem kritērijiem. Tās rīcībā ir arī pasaulē lielāko mājas kaķu, kas var piedalīties tās izstādēs, saraksts.

Pasaules kaķu federācija - WCF (The World Cat Federation)

Dibināta 1988. gadā Riodežaneiro. Tās pašreizējā mītne atrodas Vācijā. WCF apvieno vairāk kā 540 dalībnieku visā pasaulē.

  • facebook