Pasaules kaķu organizācijas

Drukāt
Entuziastu pasaule

Šķirnes kaķis

Šķirnes kaķi satopami visos kontinentos pateicoties federācijām, kas to dzimšanu reģistrē ģenealoģiskajos sarakstos, regulē izstādes, nozīmē tiesnešus un saglabā šķirņu standartos noteiktos kritērijus vai attīsta tos. Šīs federācijas viena no otras atšķiras daudzos veidos. Viena šāda atšķirība ir izstāžu vērtēšanas veids: „tradicionālā” vai „Amerikāņu stila” vērtēšana.

Mūsdienās pastāv apmēram sešdesmit dažādu kaķu šķirņu, no kurām visas nav dažādo asociāciju atzītas. Šķirnes kaķu pasaulē valda dažādi ģenealoģiskie saraksti, kuros tiek reģistrēts ikviens jaunpiedzimušais šķirnes kaķis, kura vecāki arī ir šajā sarakstā. Kad šķirne ir noteikta, kaķa saimniekam jau 3, 4 mēnešu vecumā būs iespēja piedalīties kaķu izstādē, skaistumkonkursā, kurā var iegūt dažādus titulus.

Šīs izstādes organizē klubi, kas pakļaujas noteikumiem, kurus nosaka saistītās federācijas. Dažas federācijas ir valsts mēroga, kā, piemēram, LOOF Francijā vai GCCF Anglijā. Citām. kā CFA, FIFe, WCF un TICA ir nodaļas visā pasaulē.

  • facebook