Sākums Kaķēns un kaķis Kaķis Noderīga informācija Plānojiet pārcelties uz jaunu dzīves vietu? Kā pasargāt kaķi no stresa?

Noderīga informācija

Drukāt

Plānojam pārcelties uz jaunu dzīves vietu,kā pasargāt kaķi no stresa? 

Pastāv uzskats, ka kaķis pie dzīves vietas pierod vairāk nekā cilvēks, tādēļ jebkuram kaķim dzīves vietas maiņa var būt nozīmīgs notikums. Dažiem kaķiem ir nosliece atgriezties iepriekšējā dzīves vietā, tomēr tā notiek reti.
Kamēr norisinās dzīves vietas maiņa, atstājiet kaķi vienā telpā un nolieciet tajā barību, tualetes kasti, guļamvietu un rotaļlietas. Kaķi uz jauno mājvietu pārvediet pēdējo. Lai brauciena laikā kaķis nesatrauktos, ievietojiet viņu ceļošanas kastē un pārsedziet to ar segu. Ja ceļojums ir ilgs, iedodiet nedaudz barības un ūdeni. Ierodoties jaunajā mājvietā, un kādu laiku atkal atstājiet kaķi tikai vienā telpā, tas ļaus viņam vieglāk pierast pie jaunās vides.
Ja pārceļaties no mājas uz dzīvokli, atcerieties, ka kaķim nepieciešamas vietas, kur lēkt, rāpties un slēpties. Ja pārceļaties uz māju ar dārzu, dažas dienas nelaidiet kaķi ārā no telpām. Pirmajās āra pastaigu reizēs neatstājiet viņu bez uzraudzības.  Kad kaķis pastaigās sāks doties biežāk, turiet tuvumā trauku ar barību, lai nepieciešamības gadījumā to parādītu kaķim un mudinātu atgriezties mājās.

  • facebook