Dzīve ar kaķi

Drukāt
Liekā svara novēršana

Uzmanību!

Kaķim būtu jāregulē sava barošanās atkarībā no vajadzībām. Tomēr, atkarībā no valsts, kurā tas dzīvo, 25 līdz 40% veterinārārstu novēroto kaķu ir liekā svara problēmas. Tāpēc ieteicams uzmanīties un sniegt kaķim Veselīga Uztura barību, kas sniedz vidēju enerģijas daudzumu.

Mājas kaķiem liekais svars ir arvien populārāka problēma.

Tam ir dažādi iemesli: kaķis kļuvis par pilsētas dzīvnieku, sterilizēts, tam ir maz vai nekādas iespējas iziet laukā, tāpēc tā enerģijas prasības vairs nav tik augstas. 4kg smagam kaķim, kas bieži uzturas laukā dienā nepieciešamas apmēram 300 kcal, kamēr mājas kaķim nepieciešamas vien 200 kcal/dienā, t.i., par trešdaļu mazāk.Turklāt mājās sēdošam kaķim, kam ir brīvi pieejama augsta tauku un enerģijas satura barība, ir grūti regulēt savu barības patēriņu.

Kaķis zaudē skaisto figūru, tomēr visvairāk var ciest tā veselība. Liekais svars ir aptaukošanās vēstnesis un tā ir saistīta ar daudzām citām patoloģijām: diabēts, nierakmeņi, locītavu sāpes, ādas problēmas…

Kā novērtēt kaķa lieko svaru?

Pat nesverot kaķi, tā liekā svara problēmu iespējams pamanīt vienkārši to glaudot un rūpīgi apskatot.

Tā ribām un mugurkaulam nav jābūt redzamiem, bet viegli sataustāmiem gan. Skatoties uz kaķi profilā, jābūt skaidri redzamam viduklim un vēders nedrīkst nokarāties. Ja vēders izskatās liels un ribas nav iespējams viegli sataustīt, ir pēdējais laiks rīkoties!

Parasti ideālais kaķa svars tiek sasniegts augšanas beigās 8 līdz 12 mēnešu vecumā. Šis svars noder kā atskaites lielums visam pārējam kaķa mūžam, jo, neatkarīgi no kaķa dzīves stila, ir jācenšas saglabāt tā figūru un ideālo svaru.

Iedzimtie faktori

Liekā svara iespējamība neaktīviem kaķiem salīdzinājumā ar kaķiem, kas iziet laukā, ir daudz augstāka. Labi barots kaķis, kam ir iespēja iziet ārā, var medīt līdz pat četrām stundām dienā. Tāpēc viegli saprast, cik svarīgi kaķim, kas neiet ārā, ir praktizēt ar medīšanas instinktu saistītās darbības: spēlēšanos, rāpšanos, lēkšanu…

Garlaicība ir liekā svara labākais draugs! Kaķa kociņš, rotaļlietas un uzmanība katru dienu, kā arī Veselīga Uztura barība, kas piemērota tā mājas dzīvei ir labs risinājums liekā svara novēršanai. „Našķus”, ja vien tie netiek ieskaitīti ikdienas pārtikas daudzuma aprēķinā, ir jāizskauž pilnībā.

Telpu dzīve bieži vien ir saistīta ar sterilizāciju. Pēc tās kaķis drīz vien ēdīs par 20% vairāk barības, kamēr tā kustības un enerģijas patēriņš samazinās par apmēram 30%. Tādējādi palielinās liekā svara risks. Kaķa svara uzraudzīšana kopā ar Veselīga Uztura barību, kas piemērota tā jaunajām uztura prasībām, palīdzēs saglabāt ideālo svaru.

  • facebook