Sākums Kaķēns un kaķis Kaķis Atrodiet Jums piemērotāko kaķu šķirni

Atrodiet Jums piemērotāko kaķu šķirni

Print

Kuru kaķu šķirni izvēlēties?

Mazā mājas kaķa izskats, ko vienmēr noteikusi tā formu saskaņa un līdzsvars, kas rada iespaidu par kaķa lokanību, piedāvā plašu šķirņu dažādību. Šķirnes un pieejamās krāsas priecē kaķu mīļu acis.

Garš, vidējs, vai īss?

Dažādās federācijas atzīst apmēram sešdesmit kaķu šķirnes. Šo šķirņu standarti nosaka to vēsturi, fizisko izskatu un raksturu. Gan mazi, gan lieli, tievi vai masīvi – kaķus pēc to uzbūves var iedalīt trīs grupās un vairākās apakšgrupās.

Šķirnes: izskats un iedzimtība

Vispārējā tendence ir šāda: jo garāks kaķis, jo aktīvāks. Jo lielāks un masīvāks ir kaķis, jo tas ir mierīgāks un nosvērtāks. Protams, tā ir tikai tendence, kurai ir daudz izņēmumu.

Aktīvi kaķi: tiem ir cilindrisks ķermenis, gara galva un lielas ausis, kas izslejas vertikāli tiklīdz kaut kas pakustas. Zem tā saucamās „austrumu” uzbūves un kalsnajiem muskuļiem slēpjas ugunīga daba. Siāmieši, Balinēzieši, Orientālie, Mandarīnieši, Kornišs reksi ir ļoti mīlīgi, runātīgi kaķi, kas ļoti pieķeras saimniekam. Starp aktīvajiem kaķiem, kam nepatīk vienatne, ir arī Sfinkss, Bengālijas un Abesīnijas šķirņu kaķi.

Vidējie kaķi ar druknu miesas būvi: tiem ir atlētisks ķermenis un spēcīgi muskuļi. To trumpji ir līdzsvars un savaldība. Apveltīti ar patīkamu raksturu, tie ir vienmēr klātesoši, bet ne uzbāzīgi. Šādi ir Šartras, Eiropas, Birmas, Ēģiptes mau un sprogainie Devonas reksa kaķi.

Spēcīgi un lēnprātīgi kaķi: tie ir lieli un stipri. Apzinoties savu lielumu tie ir ļoti maigi. Tie var būt vispusīgi, kā Britu un Eksotiskais īsspalvainais vai gigantiski kā Meinkūns, Norvēģu, Sibīriešu un Regdola šķirņu kaķi. Persieši apveltīti ar garspalvainu kažoku, kas jākopj katru dienu; Birmas svētie kaķi jākopj vienreiz divās nedēļās. Šiem spēcīgajiem un klusajiem kaķiem patīk cilvēka klātbūtne, tajā pašā laikā tie nav pieglaudīgas rotaļlietas.

Īsspalvainu vai garspalvainu?

Lai arī šai parādībai nav zinātniska izskaidrojuma, bieži minēts, ka šķirnēm, kurām ir garspalvains un īsspalvains paveids, parasti mierīgāki kaķi ir īsspalvainie. Vislabāk to attēlo Persietis un Eksotiskais īsspalvainais kaķis, kas faktiski ir īsspalvains Persietis.

Video

A little history

Deified in Ancient Egypt, considered beneficial thanks to his skill at hunting, demonized in medieval times, the cat has adapted so well to living next to man that today he has become a full-fledged member of the family. In this ever more urbanized 21st century, the fascinating animalness of the cat has become more subdued without losing a single one of its attractive features.

Bildes

  • facebook