Sīkfailu iestatījumi Veselības apkope - Royal Canin

Dzīve ar kaķēnu

Drukāt
Veselības apkope

Vienkāršas darbības, kuras regulāri veicot kaķēns būs vesels un labi jutīsies

Kaķēns regulāri jākopj un jārūpējas par tā veselību. Tālāk aprakstītās vienkāršās darbības nodrošinās tā labklājību un, kad bailes būs izzudušas, radīs tuvības brīžus.

Lai arī kaķis ir ļoti tīrīgs dzīvnieks, lai saglabātu labu veselību, tam regulāri jāveic higiēniskas aprūpes. Ja kaķēns ir labi socializējies, jau astoņu nedēļu vecumā tas ir pieradis pie regulārās kopšanas. Kaķēni reizēm baidās paši no savas neveiklības, ja jāatver mute vai jāgriež nagi. Sākumā tas varētu būt nemierīgs, tomēr ar laiku, pēc vairākām īsām apkopēm, kaķēns pie tām pieradīs un rūpes par to būs vieglākas.

Spožs kažoks

Labi koptam kažokam vienmēr jāizķemmē liekie, atmirušie mati. Pēc tā kaķēns būs vēl skaistāks. Garam apmatojumam, kā Persiešiem, kopšana ir obligāta un tā jāveic katru dienu. Matus ar suku jāatpiņķerē un tad jāizķemmē un jāizpūš ar fēnu. Īsam apmatojumam, kā Siāmas un Abesīnijas kaķiem, nepieciešami tikai cilvēku glāsti. Vidēja garuma apmatojumam, kāds ir Meinkūnam un Birmas kaķim, nepieciešama iknedēļas apkope ar maigu ķemmi. Tas pats attiecas arī uz īsu apmatojumu, kam ir pavilna, kā tas ir Eksotiskajam īsspalvainajam kaķim.

Lietas, kam jāpievērš īpaša uzmanība

Kaķēna acs iekšējā kaktiņā var uzkrāties netīrumi. Tas īpaši izplatīti ir Persiešiem. Acs maigi jāiztīra ar mitru kompresi vai šim nolūkam paredzētu losjonu. Ne kaķēna acis, ne deguntiņš nedrīkst būt mitrs.

Labāk kaķēnu pie zobu higiēnas apkopēm (to birstēšanas, lai novērstu aplikuma veidošanos) pieradināt jau no agras bērnības.

Ausu dobumā nedrīkst būt jebkāda veida smiltis. Ja tomēr ausīs ir netīrumi, tās jāiztīra ar kompresi vai īpašā losjonā samitrinātu kokvilnas lupatiņu. Ausu bakstāmos kociņus labāk neizmatot.

Nagi

Kaķēna nagu griešana nekādā ziņā nav tā kropļošana. Gluži pretēji, tā iespējams novērst kaķa, kas dzīvo mājā vai dzīvoklī, skrāpēšanos. Lai tos apgrieztu, kaķēns jāietin dvielī tā, lai ārā paliek tikai galva un apgriežamā ķepa. Ar nagu šķērītēm vai īpaši paredzētām kaķu šķērītēm jāuzspiež uz falangas, lai viens pēc otra izlaistos nadziņi. Jābūt uzmanīgiem un jāgriež tikai naga caurspīdīgā daļa, neiegriežot tā rozā daļā, jo tad sāksies asiņošana. Neaizmirstiet priekškāju rudimentāros pirkstveida izaugumus!

Iešana vannā

Kaķēnu, ko paredzēts vest uz kaķu izstādēm, jāmazgā. Tā kažokam pirms nokļūšanas tiesneša rokās jābūt nevainojamam. Jālieto īpašs šampūns, mazgāšanas telpai jābūt siltai, vannā jāievieto neslīdošs paklājiņš un kaķēna kažoks pirms šampūna uzklāšanas pakāpeniski jāsamitrina. Pēc pilnīgas skalošanas tas maigi jānoslauka ar dvieli un jātur siltumā līdz tā kažoks ir pilnīgi sauss.

Jebkādas kaķēna izskata vai uzvedības pārmaiņas nekavējoties jāuzrāda veterinārārstam.

Vakcīnas, zāles pret cērmēm un parazītiem

Vakcinācija uzlabo kaķēna imūnsistēmu un tā pie veterinārārsta jāsāk jau 8., 9. dzīves nedēļā. Ir ļoti svarīgi izpildīt vakcinēšanās grafiku, ko noteicis veterinārārsts.

Lai cīnītos pret parazītiem, grūtā mātīte dzemdēšanas brīdi tiek attārpota. Pēc tam kaķēns augšanas laikā jāattārpo regulāri pēc veterinārārsta ieskatiem.

Ārējie parazīti, kā utis un blusas, arī ir ļoti nelabvēlīgi jaunā kaķa veselībai. Zāles pret parazītiem, ko izsniedz veterinārārsts, jau no 2 mēnešu vecuma ļaus no tiem izvairīties.

  • facebook