Sīkfailu iestatījumi Kaķēna saņemšana - Royal Canin

Dzīve ar kaķēnu

Drukāt
Kaķēna saņemšana

Lai ierašanās būtu patīkama

Kaķēns, kurš jaunajās mājās ir tik gaidīts, tikko pametis vietu, kurā atradās kopā ar savu māti un brāļiem, māsām. Tā ierašanās jaunajā vidē ir svarīgs brīdis, kas noteiks kaķa integrāciju. Tai jānotiek pakāpeniski un maigi.

Jauna teritorija, jauna dzīve… Sniedzam dažus padomus kaķēna uzņemšanai rāmajā atmosfērā, kas ir tik ļoti vajadzīga.

Lielā diena

Brīdim, kad kaķēns ierodas jaunajās mājās, jābūt pēc iespējas klusākam. Tik tiešām, pārāk trokšņaina uzņemšana kaķēnam radīs lielas bailes. Lai radītu tam mājīgu sajūtu, labāk vispirms izvēlēties ierobežotu telpu, kuru viegli noslēgt, piemēram, guļamistabu, kuras durvis jāaizver ciet. Tādējādi tas varēs pakāpeniski iepazīt pārējos mājas iemītniekus, kā arī tai raksturīgās skaņas un aromātus. Tad tas turpinās atklāt vietas, kurās tam ļaus ieiet un pieradīs pie mājas kārtības. Kaķa tuvumā, istabā, kurā paredzēta tā naktsmītne, jānovieto barība un ūdens, katrs savā trauciņā. Lai kur arī izvēlētos novietot kaķa barības trauciņu, tam jābūt pēc iespējas tālāk no pakaišu kastes.

Un citas dienas

Pirmajās dienās, kamēr kaķēns pierod pie jaunās vides, jācenšas neradīt drastiskas pārmaiņas tā dzīvē. Gan barību, gan pakaišus vislabāk kādu laiku lietot tādus pašus, kā kaķēna iepriekšējās mājās. Viss jaunais jāievieš pakāpeniski.

Viena no pamata lietām, kas jāiegādājas, ir pārnēsāšanas soma, kas noderīga braucieniem pie veterinārārsta. Dzīvnieku pārvietojot, svarīgi vienmēr tam radīt drošus apstākļus.

Sizala vai kartona nagu asināmais ļaus kaķim apmierināt savu dabas doto nepieciešamību asināt nagus. Dažas spēles, bumbiņa, korķis, ir lietas, kas vajadzīgas, tomēr ar tām vien nepietiks, lai apmierinātu kaķa vajadzību pēc atklājumiem un spēlēm. Jābūt gataviem pārsteigumiem un katru dienu jāvelta nedaudz laika rotaļām ar kaķēnu.

Kaķēna iepazīstināšana ar citiem mājas dzīvniekiem

Ja mājās ir citi dzīvnieki, kaķēns ar tiem jāiepazīstina. Vēlams to izdarīt laicīgi, lai kaķēns pilnvērtīgi integrētos vidē. Tomēr ir lieki censties kaķēnu iepazīstināt ar grauzējiem vai putniem, jo šajā gadījumā ir samērā grūti panākt veiksmīgu kopdzīvi. Iepazīšanās ar pārējiem dzīvniekiem jāveic pakāpeniski un process jāuzrauga. Neveiksmīga integrācija var radīt dusmu un/vai greizsirdības sajūtas un īslaicīgu vecākā dzīvnieka aiziešanu no mājām. Suns, kurš pareizi socializēts, viegli pieņems jauno kaķēnu. Reizēm veci suņi ir mazāk toleranti, tomēr pāris kaķa nagu pieskārieni tā agresivitāti samazinās un integrācija būs ātra un bez problēmām. Integrācija varētu sagādāt grūtības gadījumā, ja mājās jau ir cits kaķis. Pieauguši kaķi parasti nav ļoti priecīgi, kad to teritorijā ierodas jauns kaķēns. Tā kā kaķim nepatīk, ka kāds izmaina tā dienas paradumus, tas izrādīs nelabvēlīgu attieksmi pret jauno kaķēnu. Pilnīga pieņemšana var ilgt vairākus mēnešus.

Drošība

Pastāv vairāki potenciālie riski kaķēnam. Lai arī tas daudz guļ, labāk to uzmaniet, pat ja tas reizēm nozīmē pārvietot kaķēnu uz istabu, kurā nav nekādu apdraudējumu. Tādas darbības, kā vannas pielaišana ar ūdeni un logu atvēršana jāveic piesardzīgi.

Video

Kaķēna pieņemšana: saistības

Pirms kaķēna iegādes vēlams uzdot sev pāris jautājumus. Vēlmei savā dzīvē dalīties ar mājdzīvnieku jānāk pēc precīzas sevis analīzes, jo šī izvēle rada saistības uz daudz gadiem.

  • facebook