Sīkfailu iestatījumi Kaķēna mācīšana - Royal Canin

Dzīve ar kaķēnu

Drukāt

Mācīts kaķēns

Kad kaķēns apmēram 3 mēnešu vecumā ierodas jaunajā dzīves vietā, tas lielāko daļu savas uzvedības jau ieguvis no savas mātes, brāļiem un māsām un audzētāja. Tomēr svarīgi nodrošināt, ka kaķēns iejūtas jaunajā vidē, jo tā apmācībai jānotiek līdz 9 mēnešu vecumam.

Kaķēna uzvedības attīstība ievērojami ietekmē tā pieaugušā dzīves līdzsvaru.

Sevis kopšana, nokārtošanās un ēšana (līdz zīdīšanas beigām) ir daļēji iedzimtas. Pārējo kaķim iemāca tā māte.

No 3 nedēļu vecuma kaķēns var nokārtoties pakaišu kastē. Šīs darbības kaķēns parasti ir pilnībā apguvis līdz 6 nedēļu vecumam. Jau no 4. mūža nedēļas tas spēj ēst to, ko ēd tā mātei, tādējādi tas apgūst mātes ēšanas paradumus. Kaķēns iepazīs savu sugu un apgūs nepieciešamo paškontroli (it īpaši košanu un skrāpēšanos) ģimenes lokā. Bet ar to mācīšanās nebeidzas!

Socializācija, svarīgs periods

Socializācija lielā mērā ietekmē kaķēna nākotnes dzīvi, jo šajā laikā tas iemācās pienācīgi uztvert apkārt notiekošos procesus.

Socializācija ar cilvēkiem un dzīvniekiem parasti notiek laikā no 2. līdz 7. dzīves nedēļai. Šajā periodā svarīgi, lai kaķēns attīstās vidē, kas ļauj tam integrēt nepieciešamos stimulus, ar ko dzīvē var nākties saskarties: bērnu rotaļas un klaigas, televīzija, mūzika, riešana un saskarsme ar vairākiem cilvēkiem, kas ar to spēlēsies, tuvība un mijiedarbība ar citiem dzīvniekiem, dažādi rotaļu objekti – bumbas, kartona kastes, kurās paslēpties utt. Šādi stimuli bagātina kaķa dzīvi.

Kad atbildību uzņemas nākamais saimnieks

Pilnīgi pārņemts ar jaunās vides atklāšanu jaunais kaķēns ātri aizmirst savus brāļus un māsas. Pareizi uzņemts, kaķēns būs viegli apmācāms. Neskatoties uz to, jaunajam saimniekam jāvelta kaķēnam laiks spēlējoties un novērojot to pāris nedēļas pēc ierašanās.

Viena no nepatīkamākajām darbībām ir nagu asināšana, kas kaķim ir pilnīgi normāla. Tāpēc obligāti kaķim pieejamā vietā jāuzstāda vertikālu nagu asināmo.

Ja prevalē tādas darbības kā košana, agresivitāte, netīrība, nekavējoties jākonsultējas ar veterinārārstu, lai noskaidrotu iemeslus. Kad tie noskaidroti, kaķēna vecumā ir viegli novērst šāda rakstura problēmas.

Labāk mācīt, nevis sodīt

Sodot dzīvnieku par jebkādu problēmu, piemēram, netīrību, vai nevēlamu uzvedību, nenozīmē, ka tas sapratīs. Gluži pretēji, tas rada bailes, kas var izraisīt turpmāku nelabvēlīgu uzvedību nesaprašanas dēļ. Tādējādi kaķēns baidīsies no soda par to, ko viņš nesaprot un būs saīdzis. Kaķēna mācīšana jāveic, pamatojoties uz zināšanām par kaķa vajadzībām, un laba uzdevumu izpilde jāatalgo.

Video

Kaķēna mācīšana

Grācija, kažoka maigums, draiska neprognozējamība… Jau sākotnēji sagaidāma sirsnīga klātbūtne. Kā vienīgajam, kas var parūpēties par kaķa veselību un labsajūtu, cilvēkam jāpārzina tā patiesās vajadzības, kurās uzturs spēlē lielu lomu.

  • facebook