Sīkfailu iestatījumi Kaķēna izvēle - Royal Canin

Dzīve ar kaķēnu

Drukāt
הבחירה בחתלתול

Apņemšanās dzīvnieka mūža garumā

Kaķēns, kas uzmundrinās mājiniekus… un izaugs! Kad cilvēki pieņem lēmumu par kaķēna izvēli, tie zina, ka tā ir apņemšanās uz vairākiem gadiem. Tāpēc kaķēna izvēle ir tikpat daudz saistīta ar prātu, kā ar sirdi.

Izvēloties savās mājās uzņemt kaķi, iespējams pirmais no jautājumiem ir par to, kur ņemt kaķēnu.

Mājas kaķi vai šķirnes kaķi?

Šķirnes kaķim, kas dzimis audzētāja izvēlētiem indivīdiem un jau ir labi socializējies, ir garantija, ka tas atbildīs šķirnes standartā noteiktajiem uzbūves kritērijiem. Līdzīgi ir arī ar tā raksturu. Tādējādi tas viegli iejutīsies savās jaunajās mājās. Šādas garantijas nav mājas kaķēnam, kura senči vai pirmo dzīves nedēļu vide ne vienmēr ir zināma. Būs grūti novērtēt kaķēna nākotnes izskatu vai tā uzvedības attīstību.

Ideāls kompanjons

Izvēloties šķirnes kaķēnu, parasti cilvēki domā par to, kāda veida kompanjonu tie vēlas. Elegantu kā Abesīnijas kaķi, daudzpusīgā kā Britu īsspalvaino, impozantu un mierīgu kā Meinkūns…Dažādās kaķu šķirnes piedāvā tādu dažādību, ka ir vērts ievākt plašāku informāciju. Kaķu klubi ir īstā vieta, kur iegūt informāciju un audzētavu adreses.

Kaķu izstādes apmeklēšana ir neaizvietojama iespēja iepazīt lielāko daļu šķirņu dažādību un skaistumu vienkopus, kā arī aprunāties ar klātesošajiem audzētājiem. Kad vien tas iespējams, ļoti ieteicams apmeklēt vietu, kur kaķēns dzimis un sācis augšanu. Tas ļauj labāk iepazīt kaķa vidi, socializācijas apstākļus un iegūt pārliecību par savu izvēli.Kaķa socializācija, kas notiek laika posmā no 2. un 7. dzīves nedēļas, patiešām ir ļoti svarīgs attīstības posms. Tā lielā mērā nosaka kaķa nākotnes uzvedību, jo šajā periodā tas pierod pie notikumiem un parādībām, ar kurām nākas saskarties.

Mātīte vai tēviņš?

Kaķenes ir mīlīgākas, kaķi – atturīgāki… Bieži dzirdēts šāds un pat pilnīgi pretējs viedoklis! Patiesībā, tā nepavisam nav un kaķu vajadzība pēc glāstiem nav atkarīga dzimuma. Sterilizācija, kas ir ļoti ieteicama, ja vien kaķa saimnieks nevēlas nodarboties ar kaķēnu pārošanu un audzināšanu, ievērojami samazina atšķirības tēviņu un mātīšu uzvedībā.

Kaķēna uzvedību un attiecības ar cilvēkiem daudz vairāk noteiks socializēšanās, nevis dzimuma izvēle. Tādēļ, izvēloties savu nākotnes kaķēnu, vairāk jādomā par to, kādu uzvedību, saskaņā ar savu dzīvesveidu, jūs no tā sagaidāt.

  • facebook